Ruszajmy na nieruchomości

0
255

W drodze na szczyt szukamy najlepszych możliwości na zwiększenie kapitału. Przeglądając internet nie trudno zauważyć, że ofert inwestycji istnieje bardzo dużo. Jednak co jest najlepszym rozwiązaniem?
Jednoznacznie ciężko odpowiedzieć na powyższe pytanie, w dużej mierze zależy to od indywidualnych preferencji każdego z nas.

Szeroki zakres możliwości

Z pośród szeregu możliwości najczęściej pojawiają się propozycje inwestowania na giełdzie papierów wartościowych, spróbowania sił w kupnie walut lub kryptowalut. Jednak problem z tym jest taki, że pojawiają się wahania i bardzo trudno przewidzieć co wydarzy się na świecie, utopić pieniądze jest przecież niezwykle prosto. A może inwestowanie w nieruchomości? Oczywistą wadą takich inwestycji jest to, że potrzebujemy mieć już jakiś kapitał, który będziemy chcieli powiększyć. W rozmowach z osobami zajmującymi się obrotem nieruchomościami dowiedziałem się, że kiedy stać nas na kupno mieszkania, warto posiłkować się kredytem i kupić dwa lokale. Dzięki temu możemy wynająć dwa mieszkania, więc kredyt właściwie będzie sam się spłacał, natomiast po minięciu okresu kredytowania mamy dodatkowy przychód pasywny. Pomysł taki jest też dobry, kiedy chcemy nabyć lokal dla siebie. Na nieruchomościach właściwie nie da się stracić, wynika to faktu, że jest na nie coraz większe zapotrzebowanie, zarówno na kupno jak i na wynajem. Ceny idą stale w górę, co oznacza, że jeśli będziemy mieli potrzebę sprzedaży zawsze zyskamy.

Inne sposoby

Kolejnym sposobem jest inwestowanie kapitału w aparthotele i condohotele. Dzięki takiemu rozwiązaniu dokładamy się do budowy apartamentów lub hotelu i zyskujemy gdy hotel wynajmuje dany pokój/apartament. Dodatkowo umowa taka pozwala nam do spędzenia kilku dni w roku w takim miejscu bez dodatkowych opłat. Można by pokusić się o stwierdzenie „przyjemne z pożytecznym”. W przypadku takiego rozwiązania najlepiej posiłkować się biurami nieruchomości, które mają wiedzę na temat prowadzonych i planowanych budów.
Jest jeszcze jedna rzecz, która przemawia za inwestowaniem e nieruchomości, mianowicie to, że miejsce przeznaczone pod budowy jest ograniczone. Nie da się budować w nieskończoność. To istotna informacja, gdyż dzięki temu mamy pewność, że ceny będą rosły.
Niezależnie czy chcemy znaleźć coś dla siebie a przy tym zredukować koszty, czy też szukamy sposobu na ulokowanie pieniędzy w bezpiecznym miejscu, nieruchomości to bardzo stabilny rynek. Jak w każdym przypadku należy oczywiście zachować rozsądek i opierać się na faktach. Jeśli brakuje nam wiedzy, nie bójmy się korzystać z usług pośredników. Zależy nam przecież na tym, aby wszystko przebiegło bez zbędnych komplikacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here