Magia w biznesie

Wiele osób zdecydowało się podjąć wyzwanie, jakim jest prowadzenie własnej firmy. Nie da się ukryć, że własna działalność gospodarcza wiąże się z wieloma dodatkowymi obowiązkami, których raczej nie będziemy mieli okazji spotkać na etacie, kiedy to mamy nad sobą szefa, który sprawuje władzę i zajmuje się wszystkimi tymi zadaniami, o których nie mamy nawet pojęcia.

Plusy i minusy

Warto więc uzmysłowić sobie, że własna działalność gospodarcza posiada wiele plusów, ale nie jest tworem idealnym. Nie istnieje coś takiego, jak magia w biznesie. Tutaj liczą się racjonalne decyzje podjęte na bazie długiego doświadczenia lub w ostateczności dobrego przeczucia, na którym z kolei niezdrowo jest zawsze polegać.

W biznesie duże znaczenia ma statystyka, słupki i wykresy i to nimi należy się z pewnością kierować. Wiedzą to prawdopodobnie wszystkie osoby, które pracują na własny rachunek i same sobie są szefami.

Bycie swoim szefem wydaje się dla wielu czymś niesamowitym. Można przecież wybierać moment, w którym się pracuje, a także pracować w domu. Niewątpliwie praca w domu może być zaletą, ale może być również naprawdę dużą wadą, dla tych którzy bardzo cenią sobie kontakt z drugim człowiekiem. Pracując w domu może niektórym ludziom tego kontaktu bardzo brakować. Można oczywiście próbować go zastąpić rozmowami telefonicznymi, inicjowaniem spotkań biznesowych, rozmowami przez komunikatory, czy pracą w w tak zwany coworku, czyli w jakimś wynajmowanym pomieszczeniu, gdzie ludzie mogą przyjść popracować i poczuć atmosferę prawdziwej firmy. Nie każdy bowiem choćby chciał, ma możliwość pracy stacjonarnej. Niektóre projekty i profesje da się wykonywać tylko zdalnie, dlatego takie miejsca, w których można popracować razem z innymi ludźmi są dla wielu bardzo ważne.

To wszystko sprawia, że praca zdalna nie jest pracą, która nada się dla każdego człowieka. Nie każdy jest przecież w stanie poradzić sobie z sytuacją, w której brakuje mu kontaktu z innymi ludźmi. Ludzie to z natury społeczne istoty, dlatego spora ich większość będzie jednak dążyć do tego, aby w jakiś sposób taki kontakt z innymi zainicjować.

Dokładna analiza

Warto się więc zastanowić i rozważyć wszystkie możliwe sytuacje, jeśli ma się zamiar zacząć prowadzić własną działalność gospodarczą. Nie każda działalność oczywiście wiąże się z utrudnionym kontaktem z innymi, ale wiele firm jednoosobowych zwykle znajduje się jednak w domu, a jeśli nie to w specjalnie przygotowanym, wynajętym do tego celu studiu, które ma zastąpić biuro, ale w którym wciąż jesteśmy na co dzień sami.

Redakcja pracownia-rozwoju.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *