Pieniądze w związku

Kiedy kobieta i mężczyzna decydują się na zawarcie związku małżeńskiego na pewno wcześniej trzeba porozmawiać o finansach w związku, zapewne w takiej rozmowie pojawi się temat intercyzy czyli umowy małżeńskiej dotyczącej finansów. Jeśli chodzi o pomysły na finanse w małżeństwie, rozwiązania mogą być naprawdę różne i tak naprawdę nie ma dobrych i złych rozwiązań, bo wszystko zależy od pary i od tego jakie rozwiązania wypracują i uznają za najlepsze dla swojego związku.

Intercyza

Intercyza jest dobrym rozwiązaniem jeżeli para ma za sobą różne nieudane związki, również takie, na których stracili finansowo. Wtedy wydaje się, że intercyza jest bardzo rozsądnym pomysłem. Intercyza jest również często proponowana przez rodzinę pary w sytuacji kiedy jedna osoba jest znacznie zamożniejsza niż druga. Tak czy inaczej finanse w związku to trudny temat. Na forach internetowych bardzo często pojawiają się dyskusje, w których kobiety zastanawiają się jak wysoki powinien być ich wkład finansowy w związek z mężczyzną. Kobiety często zastanawiają się kto powinien płacić na pierwszej randce – czy portfel powinien wyciągnąć mężczyzna czy też kobieta powinna zapłacić za siebie. Kiedyś nawet nie zadawano tego pytania, ponieważ wiadomo było, że to mężczyzna stara się o kobietę, jednak dzisiaj czasy się zmieniły. Związek kobiety i mężczyzny generuje sporo problemów finansowych zwłaszcza, kiedy jest to związek jeszcze przed ślubem.

Kompromis finansowy

Zawsze w związku ktoś daje finansowo więcej, a ktoś daje finansowo mniej. Dlatego też nie należy nastawiać się tylko na dawanie bądź tylko na branie, ale też starać się zrównoważyć te dwie opcje. Jeżeli jedna strona posiada swoje własne mieszkanie bo bardzo możliwe jest że w związku partner zamieszkał w tym mieszkaniu. Być może partner również posiada mieszkanie i przeznacz je na wynajem i będzie co miesiąc otrzymywał z tego tytułu konkretne pieniądze. Co z nimi zrobi – czy przeznaczy je na wspólne potrzeby czy zatrzyma tylko dla siebie? Jest wiele pytań i wiele możliwych odpowiedzi. Kiedy pieniądze w związku zaczynają być problemem należy czym prędzej o tym porozmawiać a nie zamiatać sprawy pod dywan i udawać, że nie ma problemu. Problem prędzej czy później wybuchnie ze zdwojoną siłą. Problemy takie jak skąpstwo jednej lub drugiej strony prędzej czy później wyjdą na jaw i spowodują spore problemy w związku między kobietą a mężczyzną. Warto uważnie obserwować swojego partnera pod kątem finansowym – nie tylko pod kątem skąpstwa czy rozrzutności ale także możliwych uzależnień na przykład hazardu.

Redakcja pracownia-rozwoju.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *