Najpierw milion w rozumie

Każda młoda osoba chciałaby szybko zdobyć olbrzymią ilość pieniędzy. Młodzi szukając więc magicznych sposobów, które sprawią, że z niczego zrobią pokaźny majątek. Jak to wychodzi? Niestety zwykle słabo.

Jak zostać milionerem?

To pytanie zadają sobie jednak z pewnością nie tylko młodzi ludzie. Każdy z nas chciałby zgromadzić taką ilość gotówkę, żeby mógł pozwolić sobie na prestiżowy samochód oraz dom z basenem, którego zazdrościł będzie każdy, kto chociażby przejdzie obok. Od czego zacząć? Grać na loteriach? A może pierwszy milion trzeba ukraść? Nic z tych rzeczy. Podstawowe zasady, które można znaleźć w wypowiedziach osób, które już zarobiły swoje miliony, to oszczędność i cierpliwość. Nie jest trudno zarobić pierwsze pieniądze. Można to zrobić bez wychodzenia z domu. Przeglądając internet natkniemy się bowiem na kilkadziesiąt biznesów, w które możemy wejść. Każdy z nich obiecuje olbrzymie zyski. I to wszystko nieprawda. To znaczy zwykle. Jeśli ktoś obiecuje, że jeśli zainwestujemy niewielkie pieniądze i zyskamy setki tysięcy i nowe samochody to prawdopodobnie kłamie. Jeśli ktoś oferuje nam pieniądze za pracę, to najprawdopodobniej jest to możliwe. Musimy być cierpliwi, niejednokrotnie zysk trzeba wypracować. Jeśli uda na się zarobić, to nie wydawajmy od razu pieniędzy na drogie ubrania i zegarki, wtedy będziemy tylko wizualnie majętni.

Plan przychodów i wydatków

Warto rozpisać nasze przychody i wydatki, pieniądze wydać z początku tylko na to, czego faktycznie potrzebujemy. Kiedy zarobimy trzy tysiące a wydamy na ratę nowego samochodu tysiąc, wtedy na życie niewiele nam zostanie, tym bardziej, że trzeba jeszcze opłacić mieszkanie. Ważne, żeby być cierpliwym. Znajomi imprezują, wydają setki w weekend i wydają się żyć pełnią życia. Dlatego czasem ciężko odmówić sobie szaleństwa i nawet nie trzeba. Warto jednak mierzyć siły na zamiary. Jeśli chcemy się bawić, to bawmy się, ale nie w myśl zasady „zastaw się a pokaż się”. Ważna jest edukacja, czytajmy o tym, jak powinno obracać się majątkiem, żeby móc odłożyć.
Prawdą jest, że tylko ciężka praca i pewne wyrzeczenia pozwolą nam zostać osobą, która ma stabilne warunki życia. Sensownym jest opracowanie schematu, który pozwoli dobrze kontrolować wydatki oraz godziny pracy. Pamiętajmy też, że jedynie czasu nikt nam nie zwróci. Jeśli możemy pracować za większą pensję, ale zwiększając mocno ilość godzin, które spędzamy w pracy, może się okazać, że nie warto. Być może lepiej znaleźć zajęcie dodatkowe pomimo pracy. Często takie rozwiązanie jest bardziej korzystne oraz rozszerza informacje, które możemy wpisać w CV.
Jak zostać milionerem? Uczmy się, odkładajmy i nie ryzykujmy. Pamiętajmy też, że czasu nikt nie zwróci a zdrowie jest jedno.

Redakcja pracownia-rozwoju.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.