Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Jak wypełnić e-sprawozdanie? Złóż dokumenty przez Internet

Finanse Data publikacji - 20 maja 2020 Autor - Redakcja pracownia-rozwoju.com.pl

Wypełnianie i składanie dokumentów przez Internet staje się powoli codziennością. Każdy z nas chciałby załatwić wszelkie sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu. Najlepszym sposobem jest właśnie Internet. Coraz więcej wzorów dokumentów, deklaracji i innych urzędowych papierów jest dostępnych online. Są one zgodne z wytycznymi Ministerstwa Finansów i bardzo proste i szybkie w obsłudze. Wszystko dzięki sprawdzonym aplikacjom pomocnym przy rozliczaniu i uzupełnianiu danych. Jak wygląda sprawa z e-sprawozdaniem?

Sprawozdanie finansowe online – jak to wygląda?

Z pomocą specjalnego narzędzia możemy uzupełnić e-sprawozdania. Składają się na nie różne dokumenty, jednak możemy być spokojni. Wszystko jest sprawdzone i zgodne z wytycznymi Ministerstwa Finansów. W niedługim czasie możemy wypełnić wszelkie potrzebne dane i wysłać dokument do odpowiedniego systemu. Przy e-sprawozdaniu dostępne jest eKRS lub KAS. Przed wysłaniem wszystkich plików musimy je podpisać. Z tym także nie ma najmniejszych problemów. Wykorzystuje się w tym celu Profil Zaufany. Jeśli posiadamy, sprawdzi się też podpis kwalifikowany.

Co jest potrzebne przy e-sprawozdaniu?

Warto przed przystąpieniem do wypełniania sprawozdania finansowego przygotować kilka przydatnych danych. Jednym z ogromnych ułatwień wypełniania dokumentów online jest możliwość importu plików. Możemy do e-sprawozdania dodać dane, które same zostaną dołączone w odpowiednich miejscach. Zaimportuj pliki z Excela, dane z bilansów, rachunków, zestawień zmian w kapitale oraz noty podatkowej. Wszystkie te elementy są obsługiwane przez narzędzie internetowe. Te dane jeszcze bardziej przyspieszą wypełnianie wszystkich dokumentów. Dlatego miej je przygotowane przed przystąpieniem do uzupełniania e-sprawozdania.

e-sprawozdania

Wymagane dane do sprawozdania finansowego

Bardzo ważną informacją jest to, co musimy spełnić jako osoby prawne, by móc złożyć naszą deklarację. Przede wszystkim musimy mieć numer PESEL. Takowy mogą posiadać osoby zameldowane w Polsce na czas dłuższy niż 30 dni. Wniosek należy złożyć w urzędzie gminy odpowiednim dla pracodawcy lub nas samych. Bez numeru PESEL nie ma żadnej możliwości na uzupełnienie sprawozdania, bo nie może go podpisać pełnomocnik. Kolejna kwestia dotyczy właśnie samego podpisu. Przez Internet mamy dwie opcje na jego złożenie. Tak jak wcześniej wspominaliśmy, robimy to przez Profil Zaufany lub podpis kwalifikowany.

Szybko, łatwo i wygodnie – sprawdź możliwości e-sprawozdania

Nawet jeśli jesteś osobą niedoświadczoną, nie miej obaw przed wypełnianiem dokumentów przez Internet. Wszystko jest skonstruowane tak, aby nawet laik mógł szybko i wygodnie złożyć dowolną deklarację. Co więcej, takie rozwiązanie jest w pełni bezpieczne. Nasze dane osobiste nie mogą zostać przez nikogo przejęte. Nie musimy wychodzić z domu i spędzać mnóstwa czasu w urzędach. Spróbuj sam jak działa narzędzie do wypełniania sprawozdania finansowego! Z pewnością skorzystasz z niego nie raz. 

Redakcja pracownia-rozwoju.com.pl

W naszej redakcji skupiamy się na aspektach biznesowych, pracy i finansów. Jesteśmy miejscem, gdzie znajdziesz inspirujące artykuły, praktyczne porady i aktualne informacje dotyczące świata przedsiębiorczości oraz zarządzania finansami osobistymi.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Polisa na życie