Import Chiny – jak zrobić to dobrze?

Import z Chin kojarzy się wszystkim z transportem produktów drogą morską przy użyciu charakterystycznych kontenerów. Warto jednak mieć na uwadze, że jest to jedna z wielu opcji. Import Chiny to także droga lądowa oraz lotnicza.

Import Chiny – przebieg tego procesu

Import Chiny – wielkość towarów ma tu duże znaczenie, ponieważ paczki o dużych gabarytach wysyłane drogą lotniczą kosztują naprawdę dużo. Dlatego dobrze jest przemyśleć, czy nie lepiej wybrać bardziej ekonomiczną opcję, czyli transport drogą morską. Jeśli korzysta się przy tym z usług pośrednika towar poddawany jest przez niego odprawie celnej i wystawia on polską fakturę VAT, dzięki czemu może być od razu sprzedawany polskim klientom. Inaczej sprawa wygląda, gdy importuje się na własną rękę – każde zobowiązania celno-skarbowe należy samodzielnie opłacić i przejść cały ten proces.

Do ogromnej popularności importu z Chin przyczynił się sukces serwisów internetowych, takich jak Alibaba oraz AliExpress. Idealnym rozwiązaniem dla początkujących importerów jest współpraca z firmą oferującą usługę kompleksowego importu z Chin. Trzeba też pamiętać, że za taką usługę pobierana jest zawsze prowizja. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych firm, które od dłuższego czasu działają na rynku i cieszą się dobrą opinią.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że różne wydarzenia na świecie, takie jak inflacja mogą wpływać na import z Chin. Nie wszyscy mają świadomość, że Chiny są największym eksporterem na świecie, natomiast największym importerem jest USA. Poświęć czas na poszukiwania podmiotu, który zagwarantuje bezpieczny import z Chin.

Import Chiny świetnym pomysłem na biznes

Nie da się ukryć, że świetnym pomysłem na biznes jest import towarów z Chin. W dzisiejszych czasach jakość nie odstaje już zbytnio od towarów z Europy, a do tego koszty produkcji są niewiarygodnie niskie. Chiny są krajem, w którym panują bardzo sprzyjające warunki produkcji. Taki wniosek można wysnuć głównie po cenach, które są mocno konkurencyjne. Chiny to także silny system prawny, niskie podatki oraz niewielka biurokracja. Jest to również główny partner Polski w międzynarodowym handlu.

Jak wygląda import Chiny?

Statystyki potwierdzają, że każdego roku Chiny są coraz bardziej doceniane na arenie międzynarodowej. Z Chin sprowadzane są najczęściej maszyny, meble, odzież, urządzenia elektromechaniczne, obuwie, a także zabawki i sprzęt sportowy. Warto zaznaczyć, że wiele osób bez żadnego przygotowania zabiera się do importowania z Chin.

Na początku może wszystko się dobrze układać, ale w końcu na którymś etapie pojawią się problemy z kontaktem ze sprzedawcą z Chin. Urwanie kontaktu jest podstawowym problemem, na który uskarża się najwięcej ludzi. Sytuacja jest poważniejsza, jeśli urwanie kontaktu następuje po przelaniu pieniędzy na rachunek firmy.

Stosunkowo często zdarza się taka sytuacja i możesz nie odzyskać pieniędzy, jeśli nie masz oddziału w Chinach. Chińskie podmioty operują na innych zasadach niż firmy z zagranicy i warto o tym pamiętać. Podsumowując dotychczasowe rozważania można stwierdzić, że dobrze jest skorzystać z usług pośrednika w imporcie z Chin. Można śmiało powiedzieć, że jest to gwarancja efektywnego i bezpiecznego importu. Wszystkich problemów nie da się uniknąć, dlatego pomoc profesjonalnej firmy jest nieoceniona.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.discolm.pl/

Redakcja pracownia-rozwoju.com.pl