Jak mądrze robić zakupy spożywcze?

Będąc w sklepie na zakupach spożywczych, zwykle czujesz się mocno zagubiony, bo nigdy nie wiesz, czy to, co akurat wziąłeś do ręki, jest dla ciebie dobre i zdrowe? To oznacza tylko jedno – musisz uzupełnić pewne braki w swojej wiedzy. Gdy dowiesz się, czym naprawdę jest zdrowa żywność, bez trudu zaczniesz wybierać ją w sklepach. A wtedy zdrowe zakupy będą już łatwizną.

Zdrowe produkty na pewno muszą mieć zdrowy i dobry skład. Wiedza związana z czytaniem i analizowaniem etykiet jest zatem bezcenna i musisz ją zdobyć. Jeżeli jednak nie do końca rozumiesz, co tak naprawdę ma ci do przekazania skład produktu, najlepiej, jeśli w ogóle nie będziesz go kupować. Uważaj na artykuły zawierające od kilkunastu do kilkudziesięciu składników. Im więcej znajdzie się w nich różnych związków, tym większe ryzyko, że któryś z nich wywoła u ciebie jakieś skutki uboczne i nie zostanie poprawnie strawiony. Możesz też ściągnąć na telefon lub inne urządzenie mobilne specjalną aplikację do analizy składu. Wystarczy, że przy jej użyciu zeskanujesz kod kreskowy konkretnego artykułu, by dowiedzieć się, czy jest to wyrób zdrowy czy nie.

Zawsze sprawdzaj też rzetelnie terminy ważności produktów. Zdrowe zakupy muszą być przecież zakupami mądrymi racjonalnymi, a na pewno takimi się nie staną, jeśli zaczniesz sięgać po rzeczy o krótkim terminie przydatności do spożycia. Oczywiście niektóre rzeczy z założenia wymagają niemalże natychmiastowego zjedzenia, ale ta zasada tyczy się głównie pieczywa, owoców, warzyw oraz mięsa. Jeśli chodzi o inne wyroby, zawsze powinieneś częściowo kierować się ich terminami ważności.

Przeczytaj więcej na goldo.pl

Redakcja pracownia-rozwoju.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.