Kredyt na mieszkanie

0
268

Każda osoba, która chce wziąć kredyt hipoteczny musi zdawać sobie sprawę z tego, że trzeba będzie wyłożyć wkład własny. Każdy bank wymaga wkładu własnego, nie ma od tego ucieczki. Wiele jest sposobów na odłożenie swojego wkładu własnego.

Sposoby na odłożenie wkładu własnego

Wiele osób po prostu jedzie do pracy za granicę i tam pracuje ponad swoje siły aby jak najszybciej odłożyć kilkadziesiąt tysięcy złotych na wkład własny na swoje własne mieszkanie. Są też osoby, które miesiącami mieszkają u swoich rodziców i całą swoją pensję odkładają na konto oszczędnościowe, aby z tego utworzył się wkład własny na kredyt mieszkaniowy. Często kwota potrzebna na wkład własny jest to darowizna od rodziców albo dziadków. W ten sposób starsze pokolenie chce pomóc młodszemu pokoleniu aby dzieci miały dobry start w dorosłe życie. Minimalny wkład własny ustawiony jest zazwyczaj na poziomie 10% całej kwoty kredytu. Niektóre banki ustawiają jako minimum 20%. Wtedy zazwyczaj warunki kredytu są lepsze. Na pewno jednak zawsze przy kredycie hipotecznym warto zwrócić się o pomoc do dobrego doradcy, aby ten porównał oferty wszystkich banków, które mogą nas zainteresować i wybrał ofertę dla nas najlepszą, kierując się tylko i wyłącznie dobrem klienta a nie swoją prowizją. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do kompetencji i pracy naszego doradcy, zawsze możemy z nim o tym porozmawiać, a w ostateczności zmienić osobę, która ma być naszym doradcą.

Odpowiedni bank

Wkład własny to zazwyczaj ciężko zarobione pieniądze, dlatego też chcemy wiedzieć, że lokujemy je w odpowiednim banku. Kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem na wiele lat, ale też otrzymujemy swoje własne mieszkanie, obiekt pożądania wielu ludzi. Dlatego też musimy być świadomi tego, że bank musi zabezpieczyć się w ten sposób, podając kwotę minimalnego wkładu własnego. Decyzja o wzięciu kredytu hipotecznego nigdy nie jest łatwa, z reguły jest poprzedzona miesiącami zastanawiania się w jakim banku wziąć kredyt a i tak w efekcie być może weźmiemy kredyt w innym banku niż pierwotnie zakładaliśmy ponieważ inny bank przedstawia nam o wiele korzystniejszą ofertę. Kiedy już weźmiemy kredyt hipoteczny zazwyczaj spada nam z serca kamień ale z drugiej strony przychodzi kolejne zmartwienie. Zastanawiamy się czy już zawsze do końca czasu kredytowania będziemy w stanie za każdym razem wpłacić ratę w wyznaczonej przez bank wysokości. Takie rozterki i zmartwienia mają chyba wszystkie osoby które wzięły kredyt hipoteczny, przecież kredyt hipoteczny to nie rozwiązanie dla milionerów, ale dla zwykłych ludzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here