Biznes na wsi

Prowadzenie biznesu w małej miejscowości znacznie różni się od prowadzenia biznesu w dużym mieście. Biznes w małej miejscowości rządzi się swoimi prawami i trzeba te prawa odkryć, aby mieć szanse na odniesienie sukcesu. W małej miejscowości wszyscy się znają, każdy zna każdego. Dlatego też biznes w małej miejscowości opiera się przede wszystkim na poleceniach, na marketingu szeptanym.

Marketing szeptany na wsi

Wszyscy wiedzą gdzie kupić najlepsze pieczywo oraz handluje najlepszej jakości jajkami od szczęśliwych kur. W mieście panuje znaczna anonimowość – nikt nikogo nie zna i ludzie kierują się co najwyżej opiniami w internecie co w ogóle nie występuje na wsi. Prowadzenie biznesu na wsi jest też trudniejsze z różnych względów. Między innymi dlatego, że ludzie ogólnie posiadają mniej pieniędzy do wydania niż w mieście. W mieście mamy szansę dotrzeć do różnych ludzi a na wsi mamy tylko lokalną społeczność, która być może będzie a być może nie będzie zainteresowana tym co mamy do zaoferowania, dlatego możemy zainwestować dużą ilość pieniędzy bez żadnej gwarancji zwrotu. Nie wolno jednak poddawać się na samym początku, ponieważ możemy być pewni że i biznes w małej wsi może przynieść sukces. Gwarantem sukcesu w małych lokalnych społecznościach jest przede wszystkim szczerość i szacunek do ludzi. Jeżeli nie będziemy się wywyższać i udawać kogoś kim nie jesteśmy to uda nam się przekonać ludzi do siebie i zachęcić do zakupów. Trzeba odkryć potrzeby ludzi w małej miejscowości zastanowić się czego im brakuje – na tym zresztą opiera się każdy pomysł na biznes.

Zadania przedsiębiorcy

Przedsiębiorca ma za zadanie zarobić na swoje utrzymanie oraz na utrzymanie swoich pracowników poprzez zaspokajanie potrzeb innych ludzi. Zaspokojenie tych potrzeb odbywa się albo poprzez oferowanie usług albo poprzez handel. Warto zatem zastanowić się czego brakuje w tej małej miejscowości. Trzeba wypłynąć na błękitne oceany i znaleźć niszę. Trzeba znaleźć coś czego nikt jeszcze nie wymyślił. Trzeba wpaść na unikatowy pomysł – wtedy możemy już tylko odcinać kupony i liczyć zarobione pieniądze, z sukcesem. Każda osoba, która myśli o prowadzeniu biznesu w małej miejscowości, powinna przede wszystkim zastanowić się nad lokalizacją. Oraz nad potrzebami miejscowej społeczności. Prowadzenie biznesu w małej miejscowości może być znacznie tańsze na samym początku ponieważ z pewnością wynajęcie lokalu będzie tańsze niż w dużym mieście. Warto porozmawiać z kimś miejscowym oraz po prostu z ludźmi aby dowiedzieć się czego im brakuje. Ta rozmowa niech stanie się początkiem nowego lepszego życia.

Redakcja pracownia-rozwoju.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.