Czym jest wirtualne biuro i kto może z niego skorzystać?

Planując założenie swojej własnej działalności, należy zastanowić się nad adresem zarejestrowania jej siedziby. W naszym kraju coraz częściej słyszy się o wirtualnych biurach, które stanowią alternatywę dla rejestracji firmy we własnym mieszkaniu czy wynajętym lokalu. Głównym celem tego typu usług jest wsparcie przedsiębiorców zakładających swoją działalność gospodarczą.

Czym jest wirtualne biuro i w jaki sposób funkcjonuje?

Aby zarejestrować przedsiębiorstwo, niezbędne jest posiadanie firmowego adresu. Niestety fizyczne posiadanie biura to dosyć duży wydatek, na który nie mogą pozwolić sobie wszystkie osoby. W tym wypadku ratunkiem dla nich jest możliwość legalnego działania pod wirtualnym adresem. Wirtualne biuro, czyli Virtual Office to rodzaj usługi, opierającej się na outsourcingu obsługi biurowej. Zakres tej usługi może być różny, a im szerszy pakiet, tym oczywiście więcej możliwości nam daje. Przy wyborze oferty jednego z e-biur właściciel firmy uzyskuje jej prestiżowy adres, którego może użyć na potrzeby korespondencji firmowej, na stronie internetowej czy też w materiałach promocyjnych. Wariant podstawowy uwzględnia przede wszystkim adres do korespondencji. W rozszerzonym mogą znaleźć się takie opcje jak:

  • odbieranie i segregowanie poczty,

  • skanowanie oraz drukowanie dokumentów,

  • porady prawne,

  • załatwianie spraw urzędowych w imieniu klienta,

  • korzystanie z dedykowanego numeru telefonu,

  • udostępnianie lokalu do spotkań z klientami.

W ramach tej usługi wszelkie sprawy biurowe w imieniu klienta może realizować usługodawca. Jest to więc wygodne rozwiązanie, w atrakcyjnej cenie.

Komu przyda się wirtualne biuro?

Wirtualne biuro to korzysta propozycja dla przedsiębiorców prowadzących swoją działalność w sposób zdalny. To opcja dla osób, które mogą zajmować się swoim biznesem z dowolnego miejsca na ziemi, a także tych, którzy swoją działalność prowadzą po godzinach, a na co dzień pracują na etacie. Wirtualne biuro przydaje się właścicielom sklepów internetowych czy freelancerom. To też usługa kierowana do osób mieszkających na stałe za granicę, lecz chcących prowadzić biznes także w Polsce z siedzibą w kraju. Oprócz tego wirtualne biuro jest opcją dla przedsiębiorców planujących otworzenie kolejnego oddziału firmy w innej części kraju, którzy potrzebują adresu nowego oddziału.

Wirtualne biuro stanowi połączenie licznych udogodnień i sporych oszczędności. To usługa legalna, która daje przedsiębiorcy poczucie spokoju, bezpieczeństwa, jak i możliwość korzystania z prestiżowej lokalizacji.

Materiał zewnętrzny

Redakcja pracownia-rozwoju.com.pl